Ursula K. Le Guin «Pajatus» (OR 4/2022)

Posted: mai 12, 2022 in Uncategorized

Ursula K. Le Guin. Pajatus (The Telling; 2000). 194 lk. Inglise keelest tõlkinud Jaana Talja. Kaanepilt: Meelis Krošetskin.

Ameerika Ulmekirjanike Assotsiatsiooni (SFWA) 20. suurmeistri (2003) Ursula K. Le Guini romaan «Pajatus» (The Telling; 2000) kuulub tema legendaarsesse Haini-tsüklisse ning jutustab loo maalasest Oikumeeni vaatlejast Sutty’st, kes saadetakse planeedile Aka, mida lõhestavad poliitilised ja religioossed konfliktid ning mille põliselanike vastasseis korporatiivsele valitsusele väljendub omapärases loojutustamise traditsioonis. Teos võitis aasta parima teadusfantastilise romaanina 2001. aastal Locuse preemia.

Käesolev köide on kokku 14. eestikeelne Ursula K. Le Guini raamat. Orpheuse Raamatukogus on varem ilmunud tema Meremaa-tsükli lühiproosa ja sekundaarartiklite kogumik «Meremaa jutud» (OR 3/2012) ja kirjaniku auhinnatumaid ning tuntumaid romaane «Ilmajäetud. Mitmeti mõistetav utoopia» (OR 4/2018), mis võitis 2019. aastal Eesti ulmeauhinna Stalker. 2013. aastast on tal ka lühijutu-Stalker pala «Nimede seadus» (Täheaeg 10. Juubeliväljaanne) eest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s